Maršruti

 
Cirst bōgans
Dundags 10 bōgan

Ja Dundagā sanāk uzturēties ilgāk, tad var iznomāt velosipēdus vai ar savu auto, un izmest kādu līkumu (bōgan) ap Dundagu. Dundagā no visām debespusēm saplūst septiņi lielāki ceļi, pa kuriem var izmest lielākus vai mazākus lokus ap novada centru. Katrā atrodami kādi izcili dabas brīnumi, savdabīgas kultūrvēstures liecības, interesantas lauku saimniecības, degustācijas, dažādu arodu gudrības un, protams, cilvēki – dzimtu tradīciju kopēji, mūsdienu lauku patrioti.
 

Cirst bōgans

Maršruta interesantākie punkti: Baltijā lielākā dāliju kolekcija, ziemeļu āmulis, savvaļa zirgi un zāļu tējas, Baltijā otrais dižākais ozols, Baltijas ledus ezera senkrasts pie Cirstu gravām, veselīga dzīvesveida centrs «Tavai sirdij» Cirstes ciema «Mežlīdumos».  Apļa īpašā iezīme: vairākas ļoti savdabīgas un tūristiem atvērtas lauku saimniecības.
Garums: ap 35 km, bet, atkarībā no interesēm, iespējamas dažāda attāluma novirzes no pamatapļa, piemēram Šlīteres bākas apmeklējums, kas maršrutu pagarina par 9 km.
Laiks: Atkarībā no pārvietošanās līdzekļa, 0,5 līdz 2 dienām. Nakšņošanas iespējas Dundagā un 3 dažādās viesu mājās aplī (Nevejā, Lapmežciemā un Cirstes ciemā).
Ceļa segums: aptuveni 1/3 no pamatapļa - grants, pārējais asfalts, iegriešanās apskates objektos - pa meža un lauku ceļiem.
Maršruta sākuma un beigu punkts: Dundaga.
Maršruta gaita: Dundaga - Neveja - Lapmežciems - Cirstes - Vīdale - Āži - Jaundundaga - Dundaga.
Marķējums: pagaidām nav, jāvadās pēc Dundagas TIC iegādājamas novada kartes vai jābrauc kopā ar Dundagas vides gidu.
Alternatīvas: Apļveida maršruts, var sākt jebkurā punktā, vai veikt pretējā virzienā.

1
Maršruta punkts #5 lv.
 
----------
CMS v.2.0.1 © RixtelLab 2014-2023

Mājas lapu izstrādāja Grandem , programmēja Rixtel Lab.